Takımımız

ODTÜ Eskrim Takımı, ODTÜ içerisindeki 37 spor takımından biridir ve Türkiye’nin en köklü üniversite eskrim takımıdır. 1960’ta kurulan ve 1980 sonrası 3 yıl faaliyetine ara vermiş olan eskrim takımı, bugün 59 yaşında. Diğer üniversite takımları ve profesyonel kulüpler arasında da eskrimi; kadın ve erkek klasmanları olmak üzere, 3 branşta 6 farklı klasmanda temsil eden tek kulüp olma ve her sene düzenlenen Türkiye Üniversiteler Eskrim Şampiyonası’na en fazla sporcu katılımı gerçekleştiren kulüp olma unvanı ODTÜ’ye aittir.

ODTÜ Spor Müdürlüğü’nün, mezunlarımızın ve kayıtlı sporcularımızın desteği ve katkıları ile; görece pahalı olan bu sporu, tüm ODTÜ öğrencilerine en uygun şartlarda sunmaktadır. Aslan Yavuz Şir’in antrenörlüğünde haftada 3 kez gerçekleştirdiğimiz antrenmanlarımıza; Ozan Kayadelen, Güven Kayaoğlu, Kerem Yıldırım ve Kenan Aliyev gibi değerli isimlerin katılımları da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, ODTÜ Eskrim Takımı, geçmişte Hakan Yıldırım, Egemen Acar ve Ozan Sarı gibi önemli antrenörleri de bünyesinde bulundurmuş bir kulüptür.

ODTÜ Eskrim Takımı felsefesinde, katılabildiğimiz tüm turnuvalara katılım sağlayıp ODTÜ’yü değerlerine yakışır bir şekilde temsil etmek yer alır. Bunu gerçekleştirirken eğlenmeyi ihmal etmek olmaz. Turnuva yolculuğundan, ev oturmalarımıza ve salon dışı buluşmalarımızdan, salon içi muhabbetimize kadar eğlenmeye öncelik veriyor, sizleri de aramıza bekliyoruz.